Finanční poradenství

Všechno je to jen o penězích...

Každý dnes musí nějak hospodařit s penězi. Někomu se to daří lépe a někomu hůř. Snaha většiny lidí je ale stejná - vydělat, naspořit, zajistit se, neplatit zbytečně moc daně a tak podobně. Jsme lidé a máme to tak nastavené.

Hospodaření je o investování. Je součástí vašeho i mého každodenního života a ani si to kolikrát neuvědomujeme. Není na něm nic špatného i když se tohoto pojmu mnozí bojí jako čert kříže. Není důvod se bát. Jen je dobré při investování používat hlavu. Investice do finančních nástrojů nebo jiného než finančního nástroje je v podstatě úplně stejná záležitost jako každodenní nákup potravin.

K efektivnímu hospodaření je dobré mít kvalitní finanční plán.

Kvalitní plán potřebujete pro to, abyste lépe dosahovali svých cílů. Cíle má každý člověk jiné. Pro někoho je to brzké splacení hypotečního úvěru a pro někoho zase příprava financí na studia pro děti nebo zabezpečení na dobu, kdy už se vám opravdu nebude chtít pracovat.

Má práce spočívá v tom, že vám pomohu těchto cílů dosáhnout jednodušeji.

Finančního poradce nemáte pro to, aby vám prodal životní pojištění. Spolupracujete s ním pro to, aby vám poradil, kde ušetřit nebo získat finanční prostředky na které máte nárok.