Motivujte zaměstnance chytře a získejte maximum!

Jsou vaši lidé jen „zaměstnanci“ nebo jsou to tahouni a dříči?

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč Karel „maká“ víc než Jarda? Jak je možné, že udělá víc v kratší době nebo že vymyslí něco zásadního? Odpověď je jednoduchá. Jde o stupeň motivace každého člověka. Rovnice je jasná – nízká motivace = nízká produkce. My ale chceme, aby firma „jela“ a zaměstnanci byli co nejvíce produktivní. Firma „pojede“ jen v okamžiku, kdy budou lidé co v ní pracují zapálení pro věc a budou odvádět stoprocentní výkon.

Jak udělat z Jardy Karla?

Pomocí správné motivace. Z Jardy Karla udělat sice nejde, ale Jardu však můžeme spolu popostrčit tak, aby se začal snažit víc a odváděl lepší výsledky. Každý člověk totiž potřebuje k tomu, aby odvedl výkon jinou skladbu motivačních podnětů + jeden hlavní. Každý má vnitřně nastavenou cenu svého času jinak a to je důležité si uvědomit. Karel maká, protože si uvědomuje, že čas který mu zbývá je nějakým způsobem omezený – tedy konečný (je m u x let, má rodinu, hypotéku atd.). Uvědomuje si, že musí v čase který mu zbývá vydělat dost na to, aby zaopatřil vše potřebné. Má tedy velký motiv a proto prostě maká víc než Jarda, který žádné takové povinnosti zatím nemá. Jarda se moc nepřetrhne, protože si třeba myslí, že je to zbytečné a že i kdyby se nastokrát rozkrájel, tak si prostě nekoupí to, co by opravdu potřeboval nebo chtěl a proto se takříkajíc nepřetrhne.

Pojďte motivovat chytře, ať to nejsou jen vyhozené prostředky.

Motivovat můžete mnoha způsoby (často bohužel jen dočasně) – většina motivačních pobídek (benefitů) totiž stejně nakonec budou přijímány jako standard. A to je špatně. Tomuto stavu se musíte vyvarovat, jinak vám jen vzrostou náklady a efekt se po čase vytratí. Dnes jsou jednoznačně největší motiv, pro téměř jakoukoliv činnost, peníze. Dejte část peněz ve formě bonusu, který může v čase růst. Jarda se začne snažit víc, když bude vědět, že má velkou šanci si sáhnout na bonus a díky tomu si třeba dovolit splatit případnou hypotéku (o které začne přemýšlet) o x let dřív. Začne přemýšlet jinak, najednou to co dělá pro něj přestane být zbytečné a nutné zlo, protože mu některé věci přestanou být nedosažitelné. Peníze jsou velký motor pro většinu lidí. Použijte dosažitelný škálovatelný bonus jako odměnu. Karel bude díky bonusu potěšený, protože to bude považovat za nadstandardní ocenění.

A jak poskytnout bonus a ještě na tom jako firma výrazně ušetřit?

Snadno. Díky našemu bonusovému programu od nás získáte hned 3x.

  • První plus – správným nastavením programu udržíte motivaci zaměstnanců tam, kde potřebujete a to je to hlavní o co jde (zapálíte a zvýšíte produktivitu).
  • Druhé plus – program vám ušetří výrazné firemní zdroje na odvodech a dani z příjmu (řádově desítky tisíc korun ročně – dle velikosti vaší firmy).
  • Třetí plus – je malé tajemství. To se dozvíte až na osobním jednání. Mohu jen prozradit, že budete velice překvapeni.

Pokud vás zajímá, co vše vám v této oblasti dokážeme nabídnout, tak mne neváhejte kontaktovat. Rád vám pomohu správně nastavit systém benefitů za podmínek, které vám nikdo jiný nedá.