Pojištění odpovědnosti v běžném životě

Často opomíjený způsob vlastní ochrany je pojištění odpovědnosti v běžném životě – tzv. blbostka nebo pojištění na blbost.

Spousta lidí si sjedná jen pojištění odpovědnosti pro případ, že způsobí nějakou škodu v zaměstnání. To je samozřejmě v pořádku, jen je třeba si uvědomit, že odpovědnost nemám jen v zaměstnání, ale že také někde bydlím, někam chodím nakupovat, někde se pohybuji, venčím psa, mám divoké děti…
Riziko, že svým konáním někomu způsobíte nějakou škodu je poměrně značné. Někdy to může být i zásadní škoda – například zaběhnutý pes, který třeba někoho rafne nebo způsobí dopravní nehodu. Když budete přemýšlet, jistě vymyslíte spoustu scénářů co by se mohlo stát. Z tohoto důvodu, je celkem rozumné pojistit si i toto. Není to drahé a kryje to spoustu věcí – od rozbitého telefonu kamarádovi až po náklady spojené s léčením poškozeného.

Toto pojištění si můžete sjednat cca za cenu dvou lahví průměrně dobrého vína v supermarketu s limitem začínajícím na milionu korun. Výhoda tohoto pojištění je, že kryje škody způsobené všemi členy domácnosti. Volejte.