Pojištění totální škody u starších vozů – alternativa havarijního pojištění.

Pojištění totální škody u starších vozů – alternativa havarijního pojištění.

Totálka je nové pojištění, které máme v nabídce

Kooperativa jako jediná na trhu pojistí i starší vozidla na riziko velké škody, a to za zlomek ceny běžného havarijního pojištění.

Pojistná událost je bez spoluúčasti klienta a bez vlivu na bonus (vhodné jako alternativa pro klienty kteří vzhledem ke stáří svého vozu již ukončily plnohodnotné havarijní pojištění).

 

Druh pojištění: doplňkové havarijní pojištění k povinnému ručení

Předmět pojištění: osobní a užitková vozidla do 3,5 t, stará 8 - 15 let při vstupu do pojištění

Provozovatel: fyzická osoba , nebo fyzická osoba podnikající

Trvání a zánik pojištění: sjednává se na dobu určitou, na 3 roky. Zaniká ukončením hlavního pojištění (POV), nebo v případě totálního poškození vozidla

Spoluúčast: bez spoluúčasti

Systém bonus: neuplatňuje se

Pojistné plnění

V případě totálního poškození nebo odcizení vozidla vyplatíme celou částku, za kterou si klient pořídí auto shodné výbavy, stáří a opotřebení (obvyklá cena), v případě totálního poškození sníženou o hodnotu využitelných zbytků. Pojistné plnění je omezeno ročním limitem pojistného plnění.

V případě parciálního (částečného) poškození

Pojistné plnění poskytneme, pokud náklady na opravu přesáhnou stanovenou dolní hranici parciální škody. Pojistné plnění je omezeno ročním limitem pojistného plnění. Náklady na opravu stanovujeme rozpočtem.

Příklad

Škoda Octavia II - 1.9 TDI 77kW, 12/2005, 222 000 km. Cena cca 130 000 Kč.

Klient si sjednal variantu pojištění A1.

V případě odcizení nebo totálního poškození vozidla:

  • vyplatíme celou částku, za kterou můžete pořídit auto shodné výbavy, stáří a opotřebení (obvyklá cena), v případě totálního poškození sníženou o hodnotu využitelných zbytků.

Pokud hodnota vozidla je v době pojistné události již nižší než je dolní hranice parciální škody, potom jsou likvidní pouze škody totální.

V případě parciálního poškození vozidla:

  • pokud rozpočet nákladů na opravu přesáhne 75 000 Kč, například když náklady na opravu činí 90 000 Kč, vyplatíme 90 000 Kč mínus hodnotu využitelných zbytků. Za rok pak maximálně vyplatíme 150 000 Kč

 

 

Comments are closed.